Dieta odchudzająca

Dietoterapia nadwagi i otyłości, także w przypadku współwystępowania innych chorób.

Odpowiednio dobrana dieta jest niezwykle ważna. Fachowo przygotowany i indywidualnie dostosowany jadłospis pozwoli osiągnąć zamierzone cele niezależnie od tego czy walczysz ze zbędnymi kilogramami już od wielu lat, czy potrzebujesz pomocy w zrzuceniu niedawno przybranych zbędnych kilogramów.

W niektórych etapach życia mamy tendencję przybierania na wadze, którą chcemy potem zrzucić. Często przybiera się na wadze po okresie ciąży, menopauzie, czy urazie, który w znaczny sposób ograniczył naszą mobilność lub możliwość uprawiania sportu. Przytyć można również w okresie wzmożonej pracy, kiedy absorbuje ona całą naszą uwagę i siły.

Prawie każdy borykający się z problemem nadwagi i otyłości, próbował w swoim życiu wielu nieskutecznych metod odchudzania. Wiele z nich wiąże się z wszechobecnym uczuciem głodu i wielkimi wyrzeczeniami, których nie jesteśmy w stanie przestrzegać długoterminowo. Czasami stosowane metody są skuteczne tylko na krótką metę, ale długoterminowo prowadzą do powstawania tzw. Efektu jojo i ponownego przybierania na wadze. Często przybrane kilogramy przewyższają wcześniej zrzucone. Rodzi to frustrację i niechęć. Nieodpowiednie diety odchudzające mogą stanowić także zagrożenie dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeżeli oprócz nadwagi mamy inne problemy zdrowotne. Głodówki, diety cud i podejrzane kuracje oczyszczające mogą nie tylko nie przynieść zamierzonych efektów, ale także nam zaszkodzić.

Często występującymi chorobami, które mają wpływ na dietę odchudzającą są: niedoczynność i inne choroby tarczycy, choroby metaboliczne, choroby układu trawiennego. W niektórych chorobach jak np. dna moczanowa, głodówki lub nieodpowiednio dobrane diety odchudzające mogą powodować zaostrzenie choroby. Co nie znaczy, że osoby chore nie powinny dążyć do osiągnięcia prawidłowej masy ciała.

Odchudzanie nie musi jednak tak wyglądać. Dzięki odpowiedniemu skomponowaniu składników i dostosowaniu posiłków do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby, stworzone przeze mnie diety pozwolą Ci osiągnąć sukces. Proponowane przeze mnie rozwiązania są dopasowane to Twojego trybu życia i planu dnia. Dzięki temu walka ze zbędnymi kilogramami jest łatwiejsza i skuteczniejsza. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu, brak czasu, spędzanie większej części dnia w pracy lub w dojazdach, w znacznym stopniu utrudnia utrzymanie odpowiedniej diety. Czas i trudność przygotowywania posiłków są dopasowane do umiejętności kulinarnych, czasu oraz wykazywanych chęci. Posiłki mogą być proste i szybkie w wykonaniu lub trochę bardziej skomplikowane i wyrafinowane.

Zrzucenie zbędnych kilogramów w odpowiedni sposób poprawia stan zdrowia i ułatwia utrzymanie uzyskanych efektów. W wielu chorobach zmniejszenie masy ciała wpływa bezpośrednio na polepszenie wyników badań i przebieg leczenia. Dzięki schudnięciu można zmniejszyć ilość przyjmowanych leków i poprawić ogólny stan zdrowia. Duże korzyści obserwowane są u osób chorujących na nadciśnienie tętnicze, miażdżyce, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyce czy insulinooporność. Osiągając i utrzymując odpowiednią wagę zmniejsza się także ryzyko zachorowania na wiele chorób. Zmniejszenie wagi zmniejsza także częstość występowania refluksu żołądkowo-przełykowego.